Centrum Edukacji i Rekreacji Leśny Kot

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Centrum Edukacji i Rekreacji Leśny Kot to wielotematyczny kompleks sportowo-edukacyjny na skraju Lasku Północnego. Znakomicie będą się tutaj bawić zarówno małe, duże, jak też wieczne dzieci. To świetne miejsce na aktywne i jednocześnie troszeczkę dydaktyczne spędzenie wolnego czasu.

Główną atrakcją w “Leśnym Kocie” będzie rozbudowany park linowy ze 130 przeszkodami rozmieszczonymi na 8 trasach. Dwie z nich są czysto szkoleniowe, jedna stworzona wyłącznie dla dzieci. Długość torów mieści się w przedziale 110-640 metrów. Do pokonania są takie stacje jak huśtawki, makarony, kładki, skoki tarzana, siatki, mosty linowe… Kto nie przepada za wymyślnymi, wymagającymi niezłej sprawności i koordynacji przeszkodami, może skorzystać z trasy tyrolki - najdłuższy zjazd liczy ponad 200 m.

Pewną alternatywą dla parku linowego może być ścianka wspinaczkowa o wymiarach 8,5×3 m. Sportowe propozycje kompleksu uzupełnia terenowy tor przeszkód dla rowerzystów: Pump Track. Kilka przejazdów może stać się zaczątkiem przygody z trialem rowerowym lub 4-crossem.

Z kolei dzieci zainteresuje hybryda parku linowego z klasycznym placem zabaw, czyli Labirynt Czarownicy. Jego centralny punkt stanowi chatka, której wygląd i wystrój inspirowany jest lokalnymi legendami z wiedźmami w rolach wiodących. Wszystkie dróżki i ścieżki są oczywiście odpowiednio zabezpieczone, gdyby jednak rodzice uznali, że ich pociechy są jeszcze za małe na samodzielną zabawę w takich okolicznościach - mogą je spokojnie puścić do królestwa dmuchańców Fikolandii.

Za część edukacyjną w największym stopniu odpowiada ścieżka dendrologiczna z kolorowymi, bogatymi w ciekawe informacje tablice. Podobną rolę, jednak z potencjalnie ciekawszą formą, pełnią ptaszarnia i zwierzyniec. W kilku wolierach żyją m.in. kury, dzikie gęsi, gołębie czy piękne, dumne pawie. Z kolei w zagrodach przebywają osły, kozy, lamy i inni łagodni przedstawiciele gospodarskiej fauny. Organizowane są tu również przejażdżki tramwajem konnym.

W niedalekiej przeszłości działało tutaj jeszcze utworzone z prywatnej inicjatywy Muzeum MiastaSłupska. Funkcjonowało w wyremontowanych wnętrzach eleganckiej restauracji zbudowanej z 1913 roku - zostało jednak zamknięte w połowie 2015 roku.

Mini przewodnik

To malowniczo położony w sąsiedztwie leśnych drzew kompleks, który posiada szeroki wachlarz interesujących możliwości. Na dużych i małych, aktywnych gości czekają rozbudowany park linowy (łącznie 8 tras i 130 stacji),ścianka wspinaczkowa oraz rowerowy tor przeszkód. Świetną zabawę dzieciom zapewnią także Labirynt Czarownicy, Fikolandia, zwierzyniec i ptaszarnia.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja