Międzynarodowy szlak rowerowy R-10

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Rower będzie znakomitym środkiem lokomocji do przemierzania urokliwych terenów Pomorza wokół Ustki. W samej Ustce wytyczono ponad 4 kilometry ścieżek dla rowerzystów, w różnych punktach miejscowości. Odcinki o długości 400-1100 metrów ułatwiają poruszanie się po usteckich ulicach - na poważniejsze wycieczki trzeba wybierać oznakowane szlaki bądź asfaltowe drogi.

Na początek należy wspomnieć o zielonym międzynarodowym szlaku rowerowym R-10, który pod Ustką w znacznej części pokrywa się z krajową trasą czerwoną. W granicach miasta przebiega niespełna 3,3 km tego szlaku. Przechodzi on przez rezerwat “Buczyna nad Słupią”. W kierunku południowym prowadzi do Wodnicy, by potem ostro skręcić na zachód do Pęplina, Starkowa, Złakowa, Postomina i dalej. Dojazd do ostatniej z wymienionych miejscowości to ok. 22 km jazdy z Ustki po różnych nawierzchniach.

Natomiast jadąc na wschód można wziąć na cel Machowinko, Dębinę, Rowy, Kluki bądź Łebę. Wtedy będzie to ponad 50-kilometrowa wycieczka przez urocze wsie i nie mniej malownicze nadmorskie krajobrazy wyrzeźbione przez naturę.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja