Muzeum Mineralogiczne

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Muzeum Mineralogiczne to niewielka instytucja, założona w przystosowanym na potrzeby muzealne schronie przeciwlotniczym, wybudowanym nieopodal Promenady Nadmorskiej w Ustce. W raczej ciasnych, za to niezwykle klimatycznych podziemiach można oglądać ponad 600 interesujących eksponatów.

Korytarze z regałami i gablotami mają w sumie niespełna 100 metrów długości. Pierwsze skrzypce w kolekcji odgrywają rzecz jasna kryształy i szlachetne kamienie, pochodzące z różnych stron świata. Wystawę współtworzą różnego rodzaju muszle i skamieniałości - w tym szkielet drapieżnego dinozaura. Placówka organizuje również coroczne, rodzinne pokazy i praktyczne kursy płukania złota. Impreza odbywa się w lipcu.

Muzeum Mineralogiczne czynne jest wyłącznie od początku kwietnia do końca października, w godzinach 10:00-17:00 lub w czasie wakacji od 10:00 do 20:00. Placówce towarzyszy sklep jubilerski wykorzystujący mniej lub bardziej drogocenne kamienie, kryształy i skamieliny.

Mini przewodnik

Mała placówka wzbudzająca zgoła niemałe zainteresowanie. Na półkach i gablotach zgromadzono ponad 600 przedmiotów znalezionych niegdyś w ziemi. Są to górskie kryształy, kamienie szlachetne, muszle, minerały i skamieliny (ze szkieletem dinozaura na czele),pochodzące z wielu zakątków na świecie. Muzeum Mineralogiczne działa w dawnym schronie przeciwlotniczym.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja