Muzeum Mineralogiczne

Muzeum Mineralogiczne to niewielka instytucja, założona w przystosowanym na potrzeby muzealne schronie przeciwlotniczym, wybudowanym nieopodal Promenady Nadmorskiej w Ustce. W raczej ciasnych, za to niezwykle klimatycznych podziemiach można oglądać ponad 600 interesujących eksponatów.

Korytarze z regałami i gablotami mają w sumie niespełna 100 metrów długości. Pierwsze skrzypce w kolekcji odgrywają rzecz jasna kryształy i szlachetne kamienie, pochodzące z różnych stron świata. Wystawę współtworzą różnego rodzaju muszle i skamieniałości - w tym szkielet drapieżnego dinozaura. Placówka organizuje również coroczne, rodzinne pokazy i praktyczne kursy płukania złota. Impreza odbywa się w lipcu.

Muzeum Mineralogiczne czynne jest wyłącznie od początku kwietnia do końca października, w godzinach 10:00-17:00 lub w czasie wakacji od 10:00 do 20:00. Placówce towarzyszy sklep jubilerski wykorzystujący mniej lub bardziej drogocenne kamienie, kryształy i skamieliny.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Mała placówka wzbudzająca zgoła niemałe zainteresowanie. Na półkach i gablotach zgromadzono ponad 600 przedmiotów znalezionych niegdyś w ziemi. Są to górskie kryształy, kamienie szlachetne, muszle, minerały i skamieliny (ze szkieletem dinozaura na czele), pochodzące z wielu zakątków na świecie. Muzeum Mineralogiczne działa w dawnym schronie przeciwlotniczym.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz