Park wodny Redzikowo

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Kąpiel w Bałtyku z różnych względów nie zawsze jest możliwa bądź zalecana. W takich wypadkach godną alternatywą są aquaparki - taki jak ten zbudowany w Redzikowie pod Słupskiem.

Centrum kompleksu Redzikowo stanowi pływalnia składająca się z 3 basenów o odmiennej charakterystyce. Potencjalnie najwięcej przyjemności czeka na użytkowników zakręconej niecki rekreacyjnej. Powstała z myślą o małychi osobach, które nie czują się zbyt pewnie w trakcie pływania. Posiada szereg urządzeń relaksujących (gejzery z gorącą wodą, bicze wodne, leżanki do hydromasażu) oraz atrakcje dla maluchów (zjeżdżalnia, odosobniony brodzik, ślizgawka). Głębokość od 80 do 120 centymetrów, jacuzzi w pobliżu. Basen rekreacyjny łączy się również z okrągłym basenem zewnętrznym pod gołym niebem - 10 m średnicy, 1,35 m głębokości i dodatek w postaci podświetlenia.

Osoby podchodzące do wodnej rekreacji ze sportowym zacięciem zapewne będą okupować basen sportowy z 6 torami. W Parku Wodnym Redzikowo można zorganizować zawody, gdyż obiekt posiada odpowiednie wymiary i zaplecze. Długość basenu to 25 m, przy szerokości 12,5 i głębokości od 1,4 do 1,8 m. Dodatkowo posiada elektroniczny system pomiaru czasu, tablicę wyników oraz trybuny z miejscami siedzącymi dla maksymalnie 130 kibiców. Interesującym wyzwaniem może być pokonanie pod prąd znajdującej się przy niecce rekreacyjnej rwącej rzeki.

W parku wodnym w Redzikowie prowadzone są profesjonalne lekcje pływania (w grupach lub indywidualnie) oraz zajęcia z ogólnie pojętego aqua aerobiku. Ceny podstawowych wejściówek obejmują łącznie 70 minut pobytu na terenie basenu. Decydując się od razu na kilkugodzinną zabawę, można liczyć na znaczące rabaty.

Kompleks pływacki uzupełniają strefa odnowy (siłownia, sauny, zabiegi kosmetyczne) strefa rehabilitacji (m.in. magnetoterapia, światłolecznictwo, kriokomora) oraz Cafe Kręgielnia z kilkoma niekoniecznie typowymi dla takich lokali atrakcjami.

Jak podkreśla zarządzająca parkiem gmina Słupsk, obiekt jest przyjazny osobom niepełnosprawnym.

Cennik

Wejściówki do Parku Wodnego Redzikowo:

  • normalne - do 16:00 po 16 zł, po 16:00 po 18 zł, soboty, niedziele i święta 19 zł
  • ulgowe - do 16:00 po 14 zł, po 16:00 po 16 zł, soboty, niedziele i święta 17 zł
  • w grupach zorganizowanych (od 15 uczestników) - normalne 15 zł, w soboty niedziele i święta 17 zł, ulgowe 12 zł, w soboty, niedziele i święta14 zł
  • rodzinne - 12 zł/os., w soboty, niedziele i święta 14 zł/os. (maks. dwójka dorosłych, min. jedno dziecko do 16 roku życia)
Mini przewodnik

Położony może nieco na uboczu, za to dysponujący rozbudowaną i ciekawą ofertą ośrodek wodnego (i nie tylko) wypoczynku. Jego centralnym punktem jest pływalnia z 3 basenami. Do wyboru są typowo sportowy, wyposażony w szereg urządzeń masujących i relaksujących basen rekreacyjny oraz połączona z nim niecka zewnętrzna. Do tego siłownia, jacuzzi, sauny itd.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja