Port rybacki

Port rybacki w Rowach ulokowany jest przy ujściu rzeki Łupawy. Cumuje tam 8 łodzi rybackich i kilka mniejszych łódek.

Istnieje też fantastyczna możliwość wycieczki jedną z "łajb" na pełne morze. Do dyspozycji mamy wybór rejsu po Bałtyku kutrem DAR-36 lub statkiem wycieczkowym Jaga - zaadaptowanym jako statek piracki. Prawdziwe emocje i wczucie się w specyficzny morsko-rybacki klimat - gwarantowane!

Jeśli jednak nie mamy ochoty na rejs, zawsze można przyjść i pooglądać przypływające i odpływające kutry - taka atrakcja z pewnością spodoba się także dzieciom.

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne. wejście do portu ma 12 metrów szerokości i zwęża się do 6–7 metrów. Z obu stron, na brzegach rzeki istnieje nabrzeże o długości 200 m, przeznaczone dla cumujących tu kutrów.

Ruchem statków w Porcie w Rowach kieruje Bosmanat Portu Rowy, infrastrukturą portową administruje natomiast Urząd Morski w Słupsku.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Rowy mają raczej kameralną przystań - na stałe cumuje tutaj zwykle 8 kutrów (niektóre zabierają pasażerów). Betonowe nabrzeże ma ok. 200 m długości z obu stron Łupawy, a szerokość kanału żeglugowego wynosi 6-12 m. W porcie można spotkać nie tylko rybackie jednostki, ale także stylizowane na pirackie okręty statki wycieczkowe, prywatne motorówki, jachty żaglowe…

Komentarze (0)
Dodaj komentarz