Rejsy wędkarskie Sea Angel

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Łowienie ryb dla relaksu z plaży czy z falochronu niewątpliwie jest pasjonującym zajęciem, jednak różnym od wypraw na szerokie wody. Wędkarstwo morskie to nieco inny, głębszy wymiar tego hobby i sportu. “Sea Angel” z pewnością należy do najciekawszych kutrów rybacko-wycieczkowych, które mają swoją bazę w Ustce.

Kuter zwykle cumuje przy Bulwarze Nadmorskim, we wschodniej części nabrzeża portowego. Jednostka o długości 17 metrów i szerokości 5,2 m osiąga maksymalną prędkość 8 węzłów (~15 km/h). Zanurzenie ok. 2,4 m, na pokład może wejść do 17 osób (załoga + pasażerowie) - przy czym wygodnych miejsc noclegowych w mesie jest tuzin. Kuter posiada echosondę, systemy nawigacji i bezpieczeństwa oraz komplet wyposażenia dla uczestników wędkarskiej wyprawy - od kamizelek ratunkowych po nowoczesny sprzęt do łowienia.

Bodaj najbardziej pożądanym trofeum z tego rodzaju rejsów są dorodne dorsze. W Bałtyku te ryby mogą mieć nawet ponad metr długości. Oczywiście nie jest to jedyny gatunek, który można złowić w naszym morzu - biorą jeszcze choćby śledzie, łososie, jesiotry, szprotki, węgorze czy flądry.

W cenę rejsu - ustalaną indywidualnie, w zależności m.in. od jego długości (od kilku godzin do paru dni),liczby uczestników itd. - wliczane są wyżywienie, ubezpieczenie oraz opłata licencyjna.

“Sea Angel” kursuje również na Bornholm, ale to już wyłącznie transportowo, bez zabierania wędek i przynęt na pokład.

Mini przewodnik

Wędkowanie na pełnym morzu ma kilka znaczących przewag nad łowieniem ryb ze stałego lądu. W końcu to w głębinach Bałtyku żyją naprawdę grube ryby - największe dorsze, łososie, węgorze, jesiotry itd. Jednym z kutrów, który czeka na amatorów wędkarstwa morskiego jest "Sea Angel" - 17 metrów długości, prędkość do 8 węzłów, maksymalnie 17 osób na pokładzie.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja