Stadnina koni w Zajączkowie

Ośrodek jeździecki w Zajączkowie to miejsce z długimi tradycjami, założone przez p. Mieczysława Zajenkowskiego zaraz na początku lat ‘90. Profesjonalna kadra stadniny, wspaniałe zwierzęta i niepowtarzalny krajobraz to niezaprzeczalne atuty tego miejsca.

W ofercie stadniny znajdują się przede wszystkim lekcje jazdy pod okiem doświadczonego trenera, zimowe kuligi oraz wycieczki w głąb “dziewiczego” terenu Doliny Słupi i polskiego wybrzeża. Dla początkujących przygotowano stosunkowo niewielki padok, na którym można ustawić przeszkody.

Usługi dodatkowe, kierowane do osób posiadających własne wierzchowce, obejmują ujeżdżanie i układanie koni pod odpowiednie zadania - powożenie, przyzwyczajanie do siodła, uprzęży, wędzidła itd.

W stadninie na co dzień przebywa około 10 zwierząt: klaczy, ogierów, wałachów i źrebaków. Większość z nich reprezentuje rasę koni wielkopolskich, pięknych i bardzo wytrzymałych.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Placówka z ponad ćwierćwieczną tradycją i doświadczeniem, która pozwalają instruktorowi przeprowadzać szczególnie efektywne zajęcia z nauki jazdy konnej oraz odpowiedniego podejścia do zwierząt i ich traktowania. W zajączkowej stadninie hodowane są przede wszystkim konie wielkopolskie, słynące z niezwykłej urody, dużej siły i niebywałej wytrzymałości.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz