Zoo Charlotta

Miejsce, w którym można przyjrzeć się z bardzo bliska przedstawicielom fauny z niemal wszystkich stron świata. Oczywiście Zoo Charlotta, jako że jest częścią rozległego kompleksu hotelowo-rekreacyjnego, nie równa się pod względem bioróżnorodności z tradycyjnymi ogrodami zoologicznymi, ale wszystkie mieszkające tu zwierzęta są naprawdę imponujące.

W strzelinkowym zoo żyje blisko 50 gatunków ptaków i ssaków, m.in. żubry, daniele, antylopy gnu, lamy, kangury rude, kapucynki czubate, makaki, lemury katta, bociany białe, puszczyki, orły i ary zwyczajne. Część zwierząt przebywa w klasycznych zagrodach i wolierach, niektórym przygotowano specjalne warunki. W ramach ciekawostki, działa tu także Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych.

Zapewne dzieciom najbardziej spodoba się część nazwana Krainą Bajek. Tutaj zwierzęta niejako uzupełniają magiczną scenerię, zbudowaną z drewnianych rzeźb inspirowanych klasycznymi opowieściami o Kocie w butach, Pinokiu czy Calineczce - w sumie 7 bajkowych ogródków.

Dodatkową atrakcją jest wodne safari - w trakcie rejsu barką okrąża się kilka wysepek zamieszkanych przez zwierzęta. Poszczególne wyspy tworzą kategorie tematyczne, takie jak Afryka, Australia, Ameryka Południowa czy Wyspa Lemurów.

Od 2013 r. ogród zoologiczny w Strzelinku wzbogacił się o fokarium, w którym 5 samców foki szarej przechodzi tzw. trening medyczny - stosowane głównie w placówkach naukowych oswajanie zwierzęcia z opiekunem i nauka wykonywania poleceń - tu pełniący rolę prostych sztuczek. Rzecz jasna pora karmienia również zamienia się w interesujący spektakl.

Wstęp do głównej części zoo, wodnego safari oraz fokarium w każdym przypadku jest płatny osobno.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz