Świąteczne atrakcje

Koniec grudnia jest okresem bardzo kolorowym, i to na przekór tej ciemniej porze roku. W sklepach widzimy niezliczone ilości lampek, świeczek i łańcuchów, miasta rozświetlają się świecącymi figurami aniołów i płatków śniegu na lampach, a całą magię potęgują świąteczne piosenki w radiu i reklamy w telewizji. I chociaż niektórzy mają tego do świąt aż dosyć, to tylko wierzchołek góry lodowej.

O tej porze roku najłatwiej jest zauważyć, jak miasto dba o swoich mieszkańców. Zdarzają się miasta całkiem duże, które jednak kompletnie po “macoszemu” traktują przygotowania do świąt, jak i mniejsze, starające się by osoby które w nim spędzą święta miały co podziwiać na ulicy. Widać to głównie w miasteczkach turystycznych, gdyż niektóre z nich, by uprzyjemnić osobom które wynajmują tam pensjonaty czy pokoje, dają z siebie dosłownie wszystko. Dzięki temu takie miejsca są czasem wręcz magiczne, oferując zwiedzającym nie zapomniane widoki.

Również duże miasta, jak na przykład Wrocław, starają się bardzo o zapewnienie nam świątecznej atmosfery. Do końca grudnia, na Rynku otwarty jest Jarmark Bożonarodzeniowy, pełen stoisk z pysznymi specjałami i wyjątkowymi pamiątkami. Magii dodaje klimat iście świąteczny, a interaktywne budki opowiadające historie z bajek oraz kolejka “Polar Express” tylko dodają uroku.To wszystko powoduje,że Wrocław stał się świetnym miejscem do przedswiątecznego lub światącznego wyjazdu!

A jesli wolicie inne ciekawe miejsa na wyjazd, proponujemy:

Dodano: 2014-12-04 14:31:36

Komentarze (0)
Dodaj komentarz